Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü

Giriş
TRAFİK TESCİL VE DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM FAALİYETLERİ ... 
 
Kuran Kursunda Okuyan Öğrencilere Yönelik Trafik Eğitimleri....
 
 “Trafikte Çocuklar Güvende Projesi”  ve “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında çalışmaları devam etmektedir. İl Müftülüğüne bağlı 18 yaz Kur’an Kursunda çocuklara yönelik Trafik Eğitimi planlaması yapılmış olup, şu ana kadar 3 kuran kursunda okuyan 216 Kursiyere ve Kur’an Kursu çalışanlarına Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Celal SARISOY ve Başpolis Memuru Ömer KILIÇ tarafından trafik eğitim seminerleri verilmiştir.
 
Projelerin faaliyetleri konusunda açıklama yapan İl Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY,    “Trafikte Çocuklar Güvende Projesi” ve “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında toplumun her kesiminden vatandaşımıza bilgilendirme, bilinçlendirme faaliyetleri yürüttüklerini, ilimizde ve Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarını önlemek, kaza sonrası ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek çalıştıklarını, özellikle çocukların trafik mağduru olmaması için özen gösterdiklerini Amasya halkının da projelere tam destek verdiğini belirterek, tüm trafik kurallarına vatandaşlarımızın eksiksiz uymaları gerektiğini belirtmiştir.
  
Trafik Eğitim Pistinde Uygulamalı Trafik Eğitimi
 
Anaokulunda okuyan 335 öğrenciye il emniyet müdürlüğümüz trafik eğitim pistinde uygulamalı olarak trafik eğitimi verilmiştir. Piste gelen öğrencilere boyama kitabı boya kalemi hediye edilmiş ve ikramlarda bulunulmuştur.
Toplamda ise Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere 1469 öğrenciye trafik eğitim semineri verilmiştir.
 

Bu kitaplık artık yok veya resim içermiyor. Lütfen farklı bir kitaplık seçin.

    
BASIN BÜLTENİ
 
 
Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ulaşımın, kesintisiz, sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, toplu taşıma araçlarının karıştığı trafik kazalarının, yolculara karşı hoş olmayan tutum ve davranışların önlenebilmesi, muhtelif zamanlarda yaşanan ve toplu taşıma araç sürücüleri ile çalışanlarının da karıştığı olumsuz örneklerden de hareketle, olması muhtemel üzücü olayların önlenebilmesi amacıyla tedbirler alınmaktadır;

Bu konuda açıklama yapan Amasya İl Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY, şehir içerisinde ve ilçelerimizde yolcu taşımacılığı yapan Toplu Taşıma araçlarında, haftanın her günü 07.00 - 24.00 saatleri arasında trafik polisleri tarafından denetimler yapılacaktır. Araç içerisinde sivil kıyafetli ve yolcu olarak seyahat ederek kural ihlalleri tespit edilecek olup, trafik kural ihlali yapan sürücülere cezai işlem uygulayacaklardır. Araç sürücülerinin trafik kurallarına uymaları, bu konuda tüm topluma örnek davranış sergilemeleri, halkımızın da bu konuda bilinçli olması sayesinde ilimizdeki toplu taşıma araçlarında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilebileceğini belirtmiştir.


Amasya Valiliği / İl Emniyet Müdürlüğü
 
 
 
AMASYA’DA “ÇOCUKLAR TRAFİKTE GÜVENDE” PROJESİ
 
 


 
Trafikte Çocuklar Güvende Projesi Kapsamında Yapılan Eğitim Faaliyetleri  
 
Amasya Emniyet Müdürlüğü olarak “Trafikte Çocuklar Güvende Projesi” kapsamında çalışmalara başlanılmıştır. Bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi için ilimizde bulunan resmi kurum ve kuruluşlarla gerekli görüşmeler yapılarak Trafik Eğitim Seminerleri planlanmıştır. Planlanan eğitim faaliyetleri kapsamında;
 
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Toplantı salonunda Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Başpolis Memuru Ömer KILIÇ tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeline trafik eğitim semineri verilmiştir.
 
Seminerde, araç içerisinde bulunan çocukların seyahatlerini daha güvenli yapmalarının sağlanması amacıyla yaşlarına ve fiziki durumlarına göre çocuk koltuğu kullanmaları, araç ön koltuğunda 10 yaşından küçük çocukların oturtturulmaması gerektiği örnekleri ve görsel videolarıyla birlikte anlatılmıştır.
 
Proje faaliyetleri konusunda açıklama yapan İl Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY, çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu, onların can güvenliğini çok önemsediklerini, biz büyüklerin çocuklara hayatın her alanında örnek davranışlar sergilemesi gerektiğini belirterek, öncelikli olarak Amasya ilinde yaşanan Trafik Kazalarının sayısını düşürmeyi hedeflediklerini, bunun yanında trafikle ilgili sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdiklerini, bugün de “Trafikte Çocuklar Güvende Projesi” ile ilgili sunum yaparak insanları bilinçlendirdiklerini vurgulayarak, projeye tüm Amasya halkının sahip çıkması gerektiğini belirtmiştir.
 
 

Bu kitaplık artık yok veya resim içermiyor. Lütfen farklı bir kitaplık seçin.

 
 
Kur’an Kurslarında Trafik Bilgilendirme Bilinçlendirme Çalışmalarımız  
 
 
İlimizde devam eden “Emniyet Kemeri İli Hayata Bağlanın, Trafikte Yayalara Saygı ve Trafik Dedektifleri” projeleri kapsamında eğitim ve denetim çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Eğitim faaliyetleri kapsamında;
 
Eğitim öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte öğrencilerimizin yoğun olarak katıldıkları Kur’an Kurslarında Trafik bilgilendirme bilinçlendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Bu bağlamda ilimizde faaliyette bulunan ve il müftülüğümüz tarafından takibi yapılan 23 Kur’an Kursunda planlı eğitimler başlatılmıştır. Yaklaşık 1300 öğrencimize temel trafik kuralları Trafik Şube Müdür Vekili Celal SARISOY ve Başpolis Memuru Ömer KILIÇ tarafından eğlenceli videolar ve pratik sunumlarla görsel olarak anlatılmaktadır.
 
 
 

Bu kitaplık artık yok veya resim içermiyor. Lütfen farklı bir kitaplık seçin.

 
 
 
 
TRAFİKTE YAYALARA SAYGI PROJESİ KAPSAMINDA 
ANAOKULU EĞİTİMLERİ...
 
       Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüzce yürütülen “Trafikte yayalara saygı projesi” ve TDP Şube Müdürlüğünce yürütülen “ÇOGEP” kapsamında “Birlikte Güvendeyiz projesi” etkinliklerinde Emniyet Müdürlüğümüzün bahçesinde bulunan Trafik Eğitim Pistinde 12.05.2014 ile 11.06.2014 tarihleri arasında 25 anaokulunda okuyan toplam 840 anaokulu öğrencisine uygulamalı olarak trafikte karşıdan karşıya geçişler, trafik ışıkları ve çocukları ilgilendiren trafik kuralları konularında bilgilendirme yapılmıştır. Gelen öğrencilere boyama kitabı, boyama kalemi, top kek ve meyve suyu ikramı yapılmıştır.

Bu kitaplık artık yok veya resim içermiyor. Lütfen farklı bir kitaplık seçin.

TRAFİKTE YAYALARA SAYGI PROJESİ KAPSAMINDA 
Motosiklet Sürücülerine verilen Eğitimler ...
 
 
 
İlimizdeki Motosiklet sürücülerine Kask, korumalı ceket, eldiven, dizlik motosiklete binmeden önce takılması gereken ekipmanlar, alkol, hız ve zararları, yağmurlu havalarda motosiklet kullanırken yapılması gerekenler konularında bilgilendirerek, motosiklet sürücülerinin diğer araç sürücülerine, diğer araç sürücülerinin de motosiklet sürücülerine saygı duyacağı bir ortam yaratarak, eğitilmiş motosiklet sürücüsü sayısını artırıp, Amasya iline ve ülkemize örnek olacak sürücüler yetiştirmek amacıyla Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Celal SARISOY tarafından İl Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda 30 motosiklet sürücüsüne trafik bilgilendirme semineri verilmiştir.
 
 
 
  TRAFİKTE YAYALARA SAYGI PROJESİ KAPSAMINDA 
YAPILAN FAALİYETLER...

 
 
 
SÜRÜCÜ KURSLARI ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK EMNİYET KEMERİ İLE HAYATA 
BAĞLANIN PROJESİ KAPSAMINDA TRAFİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VERİLMİŞTİRANAOKULLARINA EMNİYET KEMERİ İLE HAYATA BAĞLANIN PROJESİ KAPSAMINDA
SEMİNERLER VERİLMEKTEDİREMNİYET KEMERİ İLE HAYATA BAĞLANIN PROJESİ
 
 
 
 
 
 

OKULLARA YÖNELİK ETİKET DAĞITIMI 

 

İlköğretim öğrencilerine Trafik bilincini kazandırmak için 17.09.2013 günü TDP Şube Müdürlüğü personeli ile birlikte öğrencilerine trafik kulları hakkında bilgiler içeren 10000 adet resimli etiket dağıtıldı.​

 
 
 

 

 
 
 

 Etiket Dağıtımı ile ilgili görüntüler...

 

Bu kitaplık artık yok veya resim içermiyor. Lütfen farklı bir kitaplık seçin.

 
 
 


 
 


 
 
 


 
 
 


 
​​
 
 
 
 
 
​​​​
​​​​
  • http://www.tgp.gov.tr/
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS