Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Geleceğimiz Usta Ellerde
 
SULUOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ "GELECEĞİMİZ USTA ELLERDE" ÇOGEP PROJESİ
 
     
               Suluova İlçe Merkezinde eğitimini yarım bırakmış gençlerin, kırsaldan gelmiş ve şehir hayatına uyum sağlamakta zorlanmış veya diğer dezavantajlı kesimlerin şehir yaşamına dâhil edilmesi ve güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden sorunların azaltılmasını amaçlayan bir anlayış doğrultusunda bu projenin genel amacına uygun olarak belirlenecektir.
              Bu proje ile gençler zararlı alışkanlık ve suçlardan uzak tutulması, hayatlarını idame ettirmelerini sağlayacak meslek edinmelerini sağlamak için İnşaat Teknolojisi PVC doğramacılık eğitimi kişisel gelişimlerine katkıda bulunulmasına yönelik yapılacak sosyal aktivitelerin içerisinde yer almaları, polis-halk ilişkilerinin güçlendirilmesi için proje kapsamında bulunan gençlere ve ailelerine yönelik bilgilendirme sunuları, çeşitli etkinlikler yapılması, broşür dağıtılması, ikramda bulunulması ve çeşitli hediyeler verilmesi yer alacaktır.
 
                  Projenin genel amacına uygun olarak;
                   16 - 25 yaş grubu aralığındaki 20 (erkek) gençlere:
              -  Gençlerin zararlı alışkanlık ve suçlardan uzak tutulması, kişisel gelişimlerine ve polis-halk ilişkilerine katkıda bulunması için, gençlere ve ailelerine İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde bilgilendirme yapılması ve ikramda bulunulması.
 

                - Gruba dahil olan gençlerin (20 Erkek) İnşaat Teknolojisi PVC Doğramacılık konusunda Mesleki Eğitim Müdürlüğünde Teorik olarak, Planlaması yapılacak olan iş yerlerinde ise teorik olarak eğitime tabi tutularak,  mesleki eğitim yapmaları ve bu meslek dalında sertifika almaları sağlanacak.
 


                 - Mevcut grubun yaşamış oldukları semt, ikamet ve çevreden kaynaklanan maddi imkânsızlıklar okula devamsızlık, gençlerde özgüven eksikliği, zararlı alışkanlıklar edinme riski nedeniyle, proje kapsamındaki gençlerin kurs süresince haftada en az bir defa olmak üzere , voleybol, futbol müsabakaları düzenlemek suretiyle sosyalleşme, iş birliği ve takım ruhlarını geliştirmek. Düzenlenen etkinliklere ailelerin de katılımını sağlamak suretiyle aile bağlarının kuvvetlenmesinin sağlanmasının yanı sıra, mevcut guruptaki ailelerinde bir araya gelmesi ile farklı yöre insanlarının da kaynaşmasını sağlamak. 
 

                -  Ailelere kurs süresince ayda en az bir defa olmak üzere seminer düzenlenerek, aile kavramının önemi, gençlere mesleki eğitimleri esnasında destek olmanın önemi konularında bilgilendirme yapılacak. Gençlerin mesleki eğitimlerinin aile içerisindeki etkileri konusunda görüş alışverişi yapılacaktır.       
 
-Proje kapsamında bulunan gençlerin ailelerine (20 aileye)  ziyaret yapılarak bu ziyaretlerde ailelere bir kutu çikolata ve kolonya götürülecektir. 
Proje Kapsamında Gençlere Eğitim;
 


Proje kapsamındaki gençlere Mesleki Eğitim Müdürlüğü tarafından İnşaat Teknolojisi Pvc Doğramacılık eğitimi verilecek, iş yerlerinde staj görmeleri sağlanacak. Proje süresi içeresinde mesleki eğitimlerinin yanısıra gençlere
İlçe Emniyet Müdürlüğü  görevlileri tarafından,
-              “ Siber Güvenlik Bilinçli Toplum” konusunda,
-              “ Trafik Eğitimi ” konusunda,
-              “ Gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması ” konusunda,
-              “ Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları” konusunda,
-              “ Gençlik ve Güvenli Gelecek” konusunda güvenlik odaklı eğitim verilecektir.
 
  Projenin sonunda tüm faaliyetlerini içeren kapanış etkinliği yapılacaktır.  Bu programda;
- Projeye katkıları ile destek olan kurum temsilcileri, öğrenciler ve diğer katılımcılarla birlikte kapanış programı düzenlenecektir.
- Proje süresi boyuna yapılan faaliyetlerin slayt eşliğinde gösterimi,  kapanış etkinliği düzenlenecektir.
- Proje kapsamında eğitim desteği verilen gençlere sertifikaları ve hediyeleri verilecektir.